Redakcja Programów Katolickich Programy dla młodzieży
Section04

Programy | Dla młodych

Oczywista codzienność

Koniec majówki, który wypada w tym roku 5 maja to ważna data dla wszystkich osób, które czują się w swoim życiu wykluczone, pomijane i niezauważane. To Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych, świętowany również jako Europejski Dzień Niezależnego Życia. Ile niezależności i godności jest w życiu osób, które każdego dnia zmagają się z jakimiś ograniczeniami? Jak można im pomóc? Opowie o tym Monika Cieniewska i wolontariusz Adam Czopek jeden z twórców projektu Oczywista codzienność, który każdego dnia pomaga osobom niewidomym.
play_arrow

czytaj więcej

Wolontariat Misyjny Salvator

W audycji spotkamy się z Wolontariatem Misyjnym Salvator, który zaprasza na różne wyjazdy, w których można lepiej poznać egzotyczne rejony świata, ale i pracę misjonarzy. Powiemy także o wolontariuszce Helenie Kmieć, która jest kandydatką na świętą. Zaprasza Przemysław Goławski
play_arrow

czytaj więcej

Santo Subito – co oznacza po dekadzie?

Za nami – 27 kwietnia - 10. rocznica kanonizacji Jana Pawła II.  Mocno brzmiące od chwili śmierci Papieża Polaka: Santo Subito – co oznacza po dekadzie? Rozmowę o pontyfikacie ‘naszego’ świętego Papieża.
play_arrow

czytaj więcej

Przystań

To miejsce przystosowane dla jachtów i innych niewielkich jednostek pływających, ale słowo przystań możemy też rozumieć jako zachęta do tego aby się zatrzymać. A co może się wydarzyć kiedy przystaniemy na chwilę i zajrzymy do Przystani? Aby się tego dowiedzieć warto posłuchać audycji W dobrych zawodach i rozmowy z Duszpasterstwem Akademickim Przystań. Gośćmi Marty Kawalec będą: ks. Mateusz Rusiński, Bartłomiej Suwała oraz Krzysztof Tkaczyk
play_arrow

czytaj więcej

Niedziela Dobrego Pasterza

W związku z przypadającą Niedzielą Dobrego Pasterza porozmawiamy o powołaniu.
play_arrow

czytaj więcej

Woda życia

Duszpasterstwo działające w miejscu, gdzie znajduje się 9 akademików to żniwa dla duszpasterza i wielkie pole działania dla studentów. Może się jednak okazać, że „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało”. Jak poradzić sobie w takim miejscu, zdobyć zaufanie młodych i zaangażować ich do pomocy? Opowiedzą o tym przedstawiciele Duszpasterstwa Akademickiego przy parafii św. Jakub Apostoła oraz ich opiekun ks. Roman Trzciński, który opiekuje się studentami od prawie 30 lat.
play_arrow

czytaj więcej

Targi Wydawców Katolickich

Książki, filmy, audiobooki – czy chętnie po nie sięgamy, gdy wprost mówią o sprawach wartości i wiary? Czy literatura religijna cieszy się popularnością? Jaki książki i produkcje zyskują dziś najwięcej fanów, i czy powstają całe społeczności, które dzielą się dobrymi treściami, jakie znajdują np. w lekturze? Na te pytania poszukamy odpowiedzi, przy okazji Targów Wydawców Katolickich, które organizowane są w Warszawie po raz 29.
play_arrow

czytaj więcej

Komu i po co teologia?

Kiedyś każdy uniwersytet musiał ją wykładać. Dziś jest nauką kojarzoną tylko z seminariami duchownymi i dedykowaną kapłanom. Jak faktycznie wygląda edukacja teologiczna? Kto i dlaczego wybiera taki kierunek studiów? Czy teologię trzeba promować specjalnymi akcjami i atrakcjami? O teologii porozmawiamy przy okazji Warszawskiego Festiwalu Teologicznego. Zaprasza Przemysław Goławski.
play_arrow

czytaj więcej

Duszpasterstwo Akademickie w Pile

Tym razem W Dobrych Zawodach przeniesiemy się do Piły, a dokładniej do parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych. Działa tam nie wielkie, ale aktywne Duszpasterstwo Akademickie. Z jego członkami porozmawiamy nie tylko o tym co daje im przynależność do swojej grupy, ale zapytamy ich także o plany na spędzenie Niedzieli Miłosierdzia. Na audycję zaprasza Marta Kawalec
play_arrow

czytaj więcej

Czy tylko wybrani mają szansę na nawrócenie?

Nawrócenie to wielka szansa dla każdego z nas! Każdy grzesznik ma szansę na nawrócenie. Grzech rani, ale nie zabija człowieka. Nie ma takiej winy, nawet najcięższej, której nie mógłby odpuścić Kościół święty. Z pomocą Boga i Kościoła niektórzy wielcy grzesznicy tak bardzo radykalnie zmienili samych siebie i swoje postępowanie, że stali się wielkimi świętymi.
play_arrow

czytaj więcej

Section020
Section025